34

Xbox One için Spotify geliyor

Spotify, mobil cihazlardan sonra şimdi de Xbox One için geliyor.

Gelişen teknoloji ile kısa sürede pek çok şey değişti. İnsanların interneti gündelik hayatlarının vazgeçilmez bir parçası yapması, birçok şeyi olduğu gibi müzik alışkanlıklarını da etkiledi. Şimdilerde kimsenin, kaset ya da CD falan da satın aldığı yok. Zaten artık bu tarz müzik ürünleri satan yerlerin sayısı da fazlasıyla azalmış durumda. İnsanlar sevdikleri bir sanatçının albümünü artık sadece koleksiyon için satın alıyorlar. Alıyorlar ve jelatinini dahi açmadan saklıyorlar. Çünkü artık dijital müzik hizmetleri mevcut. Birçok akıllı telefon kullanıcısı, en son müzikleri Spotify ya da Apple Müzik gibi hizmetler sayesinde mobil cihazları üzerinden dinleyebiliyorlar.

Öyle görünüyor ki bu uygulamalar yalnızca mobil cihazlarla da sınırlı kalmayacak. Zira geçtiğimiz gün The Verge tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre Microsoft ve Spotify yeni bir iş ortaklığı üzerinde çalışıyor.

Bu ortaklık sonucunda, dijital müzik sektörünün en çok kullanılan uygulaması olan Spotify, Xbox One’a gelecekmiş. Uygulamanın Xbox One’da nasıl bir işleyişe sahip olacağı ya da ne zaman çıkacağı henüz netleşmiş değil. Fakat kullanıcıların kafasındaki en büyük soru işareti, mobil cihazlardaki üyeliklerin, Xbox One’da da geçerli olup olmayacağı. Eğer böyle bir opsiyon kullanıcılara sunulursa, bu hem Microsoft, hem de Spotify açısından daha karlı olacaktır.

181 okunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sesli sohbet Sesli siteler Kameralı sesli Seslimavi Sosyal içerik platformu