40

Sesli Sohbet Ederken Karşımızdakini Etkilemenin Yolları

Sesli Sohbet Ederken Karşımızdakini Etkilemenin Yolları ? Yakışıklı olmanız ya da çok güzel olmanız karşınızdaki kişiyi etkilemek için önemli olabilir, ancak unutmayın ki konuşma şekliniz ve sohbet sırasındaki davranışlarınız da karşınızdaki kişiyi etkilemeniz için dikkat etmeniz gerekenlerden. Eğer hoşlandığınız kişiyi etkilemek için sohbet sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın.

Gülümseyin

Gülümsemek ve pozitif olmak insan ilişkilerinizin iyi olması için çok önemlidir. Kimsenin somurtkan ve mutsuz insanlarla bir arada olmak istemeyeceğini bilmeniz gerekir. Bu yüzden sohbet ederken de mümkün olduğunca güler yüzlü ve ılımlı olmaya çalışın. Enerjinin bulaşıcı olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve siz ne kadar güler yüzlü olursanız karşınızdakinin de o kadar samimi ve içten davranacağını hatırlayın.

Samimi davranın

Sohbet ederken karşımızdakini etkilemek için dikkat etmeniz gerekenlerden bir diğeri de samimi davranıyor olmanızdır. Eğer karşınızdaki sizin samimi olduğunuza inanırsa o da size aynı şekilde yaklaşacaktır. Karşınızdakini etkilemek için sohbet sırasında doğal davranmak da büyük önem taşır. Olduğunuzdan başka görünmeye çalışmanın size hiçbir artı katmayacağını aklınızdan çıkarmayın.

Vücut dilinizi iyi kullanın

Konuşurken kullandığınız vücut diliniz de karşınızdaki kişiyi etkileyecek unsurlardan. Sohbet sırasında size bir şeyler anlatan kişiyi dinlediğinizi ona mutlaka hissettirin. Bunun için, o konuşurken gözlerinin içine bakmanız, karşılıklı oturuyorsanız öne doğru hafifçe eğilmeniz ve siz bir şeyler anlatıyorsanız jestlerinizi doğru biçimde kullanmanız çok önemlidir. Aynı şekilde, masadaki oturuşunuz dik olmalı ve duruşunuz kendinize güvendiğinizi belli etmelidir.

Çevreyle ilgilenmeyin

Biriyle sohbet ederken onu etkilemek istiyorsak dikkat etmemiz gereken çok önemli bir husus daha vardır. Bu da karşımızdaki kişiyle ettiğimiz sohbet esnasında çevreyle çok ilgili olmamız, yan masaya ve karşı masaya kim oturmuş diye bakmamızdır. Bu şekilde bir davranış emin olun ki sizinle Sesli sohbet eden kişiyi son derece rahatsız edecektir. Eğer etkilemek istediğiniz kişi ile bir arada iseniz tamamen ona odaklanmanız ve o an için çevreyle olan ilişkinizi kesmeniz çok önemlidir. Böyle bir davranış, karşınızdaki kişide sizinle ilgili iyi izlenimler bırakacak ve onu etkilemenizi kolaylaştıracaktır.

236 okunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sesli sohbet Sesli siteler Kameralı sesli Seslimavi Sosyal içerik platformu