50

Pratik Güzellik Maskeleri

Pahalı kozmetik ürünleri kullanmak yerine, evinizde hazırlayabileceğiniz ve kolayca uygulayabileceğiniz doğal maske tariflerimizi deneyin. Siyah nokta ve sivilcelerden arınmış, daha canlı, daha parlak bir cilde sahip olmanın tadını çıkarın. Pratik Güzellik Maskeleri;

Sivilce Maskesi

Malzemelerimiz; temin etmesi oldukça kolay ve maliyeti ucuz maske malzemeleridir. Sadece yaş maya ve su.

Sivilce Maskesinin Hazırlanışı

Mayayı uygun bir kaba koyduktan sonra suyu üzerine damla damla ilave ederek sürekli karıştırın. Bu şekilde macun kıvamında bir karışım elde edeceksiniz. Hazırladığınız sivilce maskesi kullandıktan bir süre sonra kuruyacağı ve bozulabileceği için daha sonra kullanılmamaktadır. Bu nedenle yalnızca kullanım miktarı oranında hazırlamalısınız.

Sivilce Maskesinin Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz sivilce maskesini siyah noktalar ve sivilceleriniz üzerine benek oluşturacak şekilde sürmelisiniz. Bu maskeyi yüzünüzdeki sivilceler için kullanabileceğiniz gibi, vücudunuzdaki sivilceler için de kullanabilirsiniz. Hazırladığınız sivilce maskesi çok kısa sürede kuruduğu için üzerinize bulaşma ihtimali yoktur. Bu nedenle uykuya bile dalabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat ciltte kaldıktan sonra ılık suyla veya nemli bir bezle temizleyebilirsiniz.

Sivilce Maskesi Uygulandıktan Sonraki Sonuç

Maya içeriği nedeniyle bakterileri öldürücü özelliğe sahip olduğundan sivilceleri de kolaylıkla yok eder. Maske uygulandıktan sonra ve düzenli uygulandığında sivilcelerinizin yok olduğunu, söndüğünü ve cildinizin siyah noktalardan arındığını göreceksiniz.

Kremalı Yeşil Çay Maskesi

Malzemelerimiz; 1 poşet yeşil bitki çayı (yeşil çay), 1 çorba kaşığı krema, bir yumurta sarısı, 4 yemek kaşığı saf su, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı bal.

Kremalı Yeşil Çay Maskesinin Hazırlanışı

İlk olarak yeşil çay poşetimizi uygun bir kaba alarak üzerine 4 yemek kaşığı saf su ekliyoruz. Ocağa koyup su miktarı yarı yarıya düşene kadar kaynatıyoruz. Poşeti alarak kalan suyu 15 dakika soğuttuktan sonra diğer malzemeleri üzerine ilave ederek 1 dakika süreyle mikserle çırpıyoruz.

Kremalı Yeşil Çay Maskesinin Uygulanışı

Hazırlanan karışımı bekletmeden uygulayın. Kremalı yeşil çay maskesini uygulamadan önce cildinizi uygun bir temizleyiciyle iyice temizleyin. Maskeyi göz altlarınız hariç tüm yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Maskemiz yumuşaktır ve kurumaz. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın, uygun tonik ve nemlendiri ile nemlendirin.

Kremalı Yeşil Çay Maskesi Uygulandıktan Sonraki Sonuç

Bu maskeyi uyguladıktan sonra daha canlı ve parlak bir cilde kavuşacaksınız. Antioksidan içeriğe sahip yeşil çay sayesinde ve kremanın doğal nemlendirme özelliğiyle daha canlı ve ipeksi bir cilt sizi bekliyor.

253 okunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sesli sohbet Sesli siteler Kameralı sesli Seslimavi Sosyal içerik platformu