47

Daha Genç Gösteren Makyaj Önerileri

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Bebek cildinin yakışmayacağı ve beğenilmeyeceği hiçbir zaman yoktur elbette. Fakat hayatın etkisi, stres ve zaman hepimizin düşmanıdır. Zamana yenik düşmeyi, yaşlılık etkilerini her aynaya baktığımızda görmeyi kimse istemez. Cildimize iyi bakmak, gerekli bakımları zamanında yapmak, temizliğine özen göstermek nemlendirici kremler ve yaşlılık önleyici bakım losyonları o makus sonucu geciktirse de yeterli değildir. Sabah uyandığınızda gözlerinizin altında görebileceğiniz istenmeyen morluklar, göz kenarında zamana yenilmiş, kırılmış dokular tüm günün yorgunluğu ile birleşince kendinizi daha kötü hissetmenize sebep olabilir. Neyse ki bunlara engel olmanın yolları var ve daha genç gözükmek artık daha kolay.

Tüm bunları geride bırakıp cildinizi genç gösterecek makyaj hileleri ile yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Cildinizi temizleyin: her gün hiç aksatmadan makyajınızı yapmadan önce cildinizi derinlemesine temizlemeli ve mutlaka nemlendirmelisiniz. Ölü deri ve kirlenmiş gözeneklerden cildinizi arındırarak daha genç kalmasının yanında daha uzun süre dayanacak makyaj yapmış olursunuz.
Fondöten seçerken dikkat edin: cildinizi daha parlak gösterecek ışığı yansıdan ve mümkün olduğu kadar sarımsı tonlarda fondöten seçerseniz daha pozitif bir ışık yaymayı başarır dolayısıyla daha genç görünüme kavuşursunuz. Ayrıca kesinlikle toz ürünlerden kaçınmalısınız. Toz ürünler cildi daha yaşlı gösterir ve kalıcılığı daha azdır.

Fırçalarınıza dikkat edin: kullandığınız fırçalar makyaj malzemeleriniz ne kadar kaliteli olsa da cildinize uyguladığınızda istediğiniz görüntüyü sağlayamıyorsa tüm çabanız boşa gider. Ayrıca fondöten kullanırken mutlaka hafif ıslak sünger ile tüm yüzünüze yayarak uygulamalısınız.

Göz altı kapatıcısı kullanın: fondötenin yetemediği yerler var. Göz altı morluklarınız gibi. Göz altı morluklarınıza mutlaka fondöteninizin yanında fazla göze batmayacak cildinize uyumlu bir ton seçmeli ve abartmadan doğru şekilde uygulamalısınız.

Dudak makyajınıza dikkat edin: yaş aldıkça dudaklar incelebilir. Daha ince görünmeye başlayan dudaklarınıza pembe tonlar ile genç bir hava katabilirsiniz. Dudak kalemi ile dolgun gözükmesini sağlayabilir ve iç dudak kısımlarına da renklendirme kullanarak daha etkili bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Göz kapaklarına dikkat: alt göz kapağınıza bej ya da beyaz kalem kullanırsanız daha ışıltılı genç bir görünüm elde edersiniz. Üst göz kapağınıza eyeliner kullanmalı ve sarkan göz kenarlarına toparlanmış bir görüntü kazandırmalısınız.

228 okunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sesli sohbet Sesli siteler Kameralı sesli Seslimavi Sosyal içerik platformu