48

Aşk İçin söylenmiş

Aşk İçin söylenmiş

Bir aşk için yapabileceğin herşeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yanlızsan için rahat olsun.

Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. Hani ağzınla kuş tutsan ” Bu kuşun kanadı niye beyaz değil ? ” diye bir soruyla bile karışılaşabilirsin.

İki ucu keskin bıçaktır bu işin. Yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman. Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. İyi halin cezada indirim sağlamaz. Sen “Ama senin için şunu yaptım” derken o “Şunu yapmadın” diye cevap verecektir. Ve sen ne söylesen karşılığında mutlaka aklına hiç getirmediğin bir iddiayla karşılaşacaksındır. Üzülme sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşamak istedin. Özledin, içtin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, dinledin, düşündün düşündün düşündün ” Peki o ne yaptı ?” deme. Herkes kendinden sorumludur aşkta. Sen aşkını doya doya yaşarken o kendini engeller bu onun sorunu. Bir insan eksik yaşıyorsa ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamamak için uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Senin hayatı ıskalama lüksün yok, onun varsa bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın.

Her zamanki gibi yaşayacaksın sen ” Acılara tutunarak ” yaşamayı öğreneli zor da olsa çok oldu! Hem ne olmuş yani yanlızlık o kadarda kötü birşey değil. Sen mutluluğu hiçbir zaman tek bir kişiye bağlamadın ki. Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun ki aslolan yürektir. Yürek sesini bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte.

Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu…

231 okunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sesli sohbet Sesli siteler Kameralı sesli Seslimavi Sosyal içerik platformu